W czym przechowywać zabawki dziecka

Przechowywanie zabawek w pokoju dziecka to prawdziwe wyzwanie - dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy metraż jest mocno ograniczony. Jak wiadomo wraz z rozwojem dziecka, w jego pokoju wciąż przybywa nowych akcesoriów do zabawy, które są zdecydowanie niezbędne w jego prawidłowym rozwoju. Odpowiadając na nurtujące wielu rodziców pytanie, jak przechowywać zabawki dziecka, warto podkreślić, że najlepiej w tej roli sprawdzają się różnego typu pojemniki na zabawki. Ich ogromna różnorodność sprawia, że można dobrać je wielu kluczowych czynników, a więc między innymi wielkości pomieszczenia, ustawienia mebli czy też preferencji malucha oraz jego rodziców.

pojemniki na zabawki

Pojemniki z przykrywką - wielofunkcyjne i poręczne

Bez względu na to, czy chcemy pojemniki na zabawki przechowywać na podłodze, czy też na półkach w meblach dziecięcych, zawsze sprawdzą się uniwersalne pojemniki z przykrywką. Takie rozwiązanie zapobiega osadzaniu się na zabawkach kurzu, co szczególnie docenią rodzice alergików. W pojemnikach tych pomieszczą się zabawki różnego typu - klocki, lalki, samochodziki, pluszaki i nie tylko. Dodatkowo wiele z tych pojemników posiada ozdobne motywy, takie jak wesołe zwierzątka, dzięki czemu zdobią one dodatkowo pokój malucha.

Tabletki antykoncepcyjne - kliknij w obrazek, aby przejść do apteki

tabletki antykoncepcyjne

Ażurowe pojemniki ułatwią dziecku wybór zabawek

Dzieci często bałaganią w swoich pokojach nie tylko podczas zabawy - często nieporządek generuje się już na etapie poszukiwania ulubionych zabawek. Maluchy nie mogą bowiem znaleźć tego, czym chciałyby się bawić i w efekcie wyrzucają wszystkie zabawki z szafek oraz pojemników. Aby uniknąć takiej sytuacji, w której jeszcze przed rozpoczęciem zabawy w pokoju jest bałagan, zakupmy do pokoju dziecięcego ażurowe pojemniki na zabawki, które posiadają praktyczne wycięcia w bocznych ściankach. Dzięki nim możemy nauczyć malucha zaglądania do wnętrza pojemników przed ich otwarciem i w ten sposób wybierania zabawek na dany dzień.

Pojemniki na kółkach dla mobilnych maluchów

Jeśli nasza pociecha lubi bawić się nie tylko we własnym pokoju, ale równie często zabiera zabawki do salonu, kuchni czy też innego pomieszczenia, zdecydowanie warto rozważyć zakup mobilnego pojemnika na zabawki na kółkach. Takie rozwiązanie pozwoli maluchowi przenosić wszystkie swoje zabawki w dowolne miejsce, bez konieczności ich dźwigania. Dodatkowo samo pchanie lub ciągnięcie pojemnika na kółkach może być dla kilkulatka bardzo stymulujące. Oprócz tego jeśli wraz z zabawkami po domu będzie wędrował również mobilny pojemnik, zdecydowanie łatwiej będzie utrzymać porządek w całym mieszkaniu.

Nie tylko efektowne, ale i wysoce praktyczne pojemniki z każdej z omówionych powyżej kategorii można znaleźć w rozbudowanej ofercie sklepu Moje Bambino.

Nie ma jeszcze komentarzy! Śmiało, bądź pierwsza/y! :)


Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.