Wrażliwe piersi

ból piersi

Kobiety, które mają już na swoim koncie poród, a zatem mogą wypowiadać się na temat objawów świadczących o zajściu w ciążę, bardzo często przypominają sobie, że relatywnie szybko zaczęły mieć problemy z piersiami, które stały się bardziej wrażliwe i podatne na ból.

Obserwacja ta bywa zaskakująca dla osób, które nie miały jeszcze do czynienia z okresem oczekiwania na poród, lekarze uważają jednak, że nie opiera się ona wcale na zbiegu okoliczności. W momencie, w którym dochodzi do zapłodnienia organizm kobiety zaczyna przygotowywać się do zmian, jakie będą w nim zachodzić w ciągu najbliższych miesięcy. Jako pierwsze reagują na nie hormony, choć więc początkowo zmiany w zakresie kobiecej gospodarki hormonalnej wcale nie muszą być duże, wrażliwe piersi mogą stanowić potwierdzenie tego, że mają miejsce.

Tabletki antykoncepcyjne - kliknij w obrazek, aby przejść do apteki

tabletki antykoncepcyjne

Ten jeden z najwcześniejszych objawów ciąży można zaobserwować nawet w kilka dni po zapłodnieniu, znowu wypada jednak podkreślić, że niewskazane jest wyciąganie w tym kontekście zbyt pochopnych wniosków. Ten sam sygnał moje przecież świadczyć i o tym, że zbliża się miesiączka, zdarza się przy tym, że piersi stają się wrażliwe również dlatego, że ich właścicielka zaczęła przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

Problemy z piersiami mogą oczywiście stanowić sygnał świadczący o tym, że w kobiecym organizmie dochodzi do zmian, zanim jednak zdecydujemy się na poinformowanie znajomych o ciąży warto poczekać i na inne objawy świadczące o tym, że jest to wysoce prawdopodobne. W innym wypadku możemy przeżyć wyjątkowo duże rozczarowanie.

Pages: 1 All
paulina
Hej właśnie tak czytam i mam takie objawy jak wrażliwe piersi i to strasznie bolą wieczorami bardziej sutki mam wrażliwe i wogóle nie do zniesiaenia jest ten ból mam mdłosci itd a moj partner juz szleje na ponkcie tego ze bendzie tata
9 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Pages: 1 All
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.