Podwyższona temperatura ciała

podwyższona temperatura

Wspominaliśmy już o tym, że choć przedłużający się brak miesiączki może być znakiem rozpoznawczym ciąży, istnieje również szereg innych przyczyn takiego zjawiska, one zaś nie mają nic wspólnego z oczekiwaniem na przyjście na świat dziecka.

Sytuacja komplikuje się jednak, gdy w porze spodziewanej menstruacji kobieta obserwuje u siebie nieznacznie podwyższoną temperaturę ciała (nawet o stopień wyższą niż zazwyczaj), nie połączoną jednak z objawami sugerującymi możliwość grypy albo przeziębienia. W takim wypadku można domniemać przygotowywanie się organizmu do zapewnienia maksymalnie dobrych warunków dziecku, które musi rozwinąć się prawidłowo, aby doszło do porodu. Podwyższona temperatura jest konsekwencją zwiększenia się ilości progesteronu, który w pierwszych tygodniach ma za zadanie podtrzymanie ciąży i zapobieganie ewentualnemu poronieniu.

Antykoncepcja po stosunku - kliknij w obrazek, aby przejść do apteki

antykoncepcja po

Pages: 1 All
Weronika
Witam Was dziewczyny
Piszę z zapytaniem... Spóznia mi się dwa tygodnie miesiączka a robiąc test druga kreseczka jest słabo widoczna. Bolą mnie piersi i jestem wiecznie zmęczona, a z drugiej strony mam bóle takie jak przy miesiączce nie wiem co mam myśleć.
8 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Gosia
Witam mam takie pytanie okres miałam normalnie testy wychodzą negatywne ale mam podwyższoną temperaturę ciała 37,2 do tego mam mdłości i zgagę a nic nie wskazuje żeby temperatura byla wyzsza wynikiem przeziębienia czy to może być ciaza proszę o szybko odpowiedz
8 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Laura
skoro testy wychodzą negatywnie,to raczej nie jest Pani w ciąży
8 lata temu
Pages: 1 All
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.