Nudności

nudności Zmiany, jakie zachodzą w organizmie kobiety w czasie trwania ciąży sprawiają, że nie raz cierpi na tym jej układ pokarmowy. Niektóre panie nadal mogą jeść wszystko i zupełnie nie przejmują się tym, czy oryginalne połączenia składników wpłyną w jakiś sposób na ich organizm, inne natomiast co rano biegną w kierunku toalety, a po każdym kolejnym posiłku myślą tylko i wyłącznie o tym, aby nudności nie zepsuły im całego dnia.

Wspomniane objawy charakteryzują przede wszystkim pierwsze miesiące ciąży, z czasem bowiem organizm uczy się radzić sobie z dostarczaniem niezbędnych składników zarówno matce, jak i dziecku. Niestety, wspomniana reguła nie sprawdza się zawsze, a kobiety, które stanowią wyjątek mający na celu jej poświęcenie zmagają się z omawianym tu problemem niemal przez cały okres oczekiwania na poród.

Nudności sugerują, że w kobiecym organizmie rozwija się nowe życie, nie raz jednak mają nieco bardziej błahy powód. Wymioty i nudności komunikują między innymi niewłaściwość diety, jaką stosujemy w danej chwili, wskazane jest więc zastanowienie się nad tym, czy wśród spożywanych przez nas pokarmów znajdują się te, które bogate są w coś innego niż tylko węglowodany i tłuszcze. Nie raz okazuje się również, że to, co odbierano jako sygnał świadczący o zajściu w ciążę jest przede wszystkim informacją, jaką ma do przekazania nasz układ pokarmowy. Wiele poważnych chorób jest rozpoznawanych właśnie dzięki skłonności do nudności, jeżeli więc stan taki utrzymuje się przez dłuższy czas, warto udać się do specjalisty po to, aby poznać jego przyczynę.

Plastry antykoncepcyjne - kliknij w obrazek, aby przejść do apteki

plastry antykoncepcyjne

Nie ma jeszcze komentarzy! Śmiało, bądź pierwsza/y! :)


Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.