Niechęć do papierosów oraz alkoholu

papieros Zaraz po zapłodnieniu organizm zaczyna koncentrować się na tym, aby płód miał zapewnione maksymalnie dobre warunki pozwalające mu na właściwy rozwój. Zadanie to nie zawsze można uznać za łatwe do zrealizowania, nie raz okazuje się przy tym, że na przeszkodzie stają przede wszystkim niewłaściwe nawyki charakterystyczne dla przyszłej matki. W szczególny sposób płodowi zagraża dym nikotynowy oraz alkohol, organizm podejmuje zatem heroiczną próbę ochrony płodu przed tymi czynnikami.

Wiele palących matek oraz kobiet, które wcześniej nie stroniły od alkoholu zwraca uwagę na to, że na samym początku ciąży przestały odczuwać rzeczywistą przyjemność płynącą czy to z palenia, czy to z picia. Owszem, uczucie to można było przezwyciężyć, sam papieros nie smakował jednak tak dobrze, jak miało to miejsce wcześniej. Takie zachowanie organizmu może świadczyć o to, że stara się on pomóc przyszłej matce oraz dziecku, które ma przyjść na świat, jak jednak łatwo się domyślić, znowu nie możemy utrzymywać, że jest to jedyna jego przyczyna.

Brak zainteresowania papierosami i alkoholem może świadczyć między innymi o nienajlepszej kondycji psychicznej kobiety. Przemęczona i zniechęcona do spraw, wokół których kręci się jej życie kobieta traci zainteresowanie światem, który ją otacza, a jednocześnie przestaje odczuwać satysfakcję wówczas, gdy odwołuje się do dawnych rozrywek. Brak pociągu do używek może być również wynikiem dużego stresu i silnej mobilizacji, kobiecy organizm koncentruje bowiem siły na to, aby wykonać powierzone mu zadanie i stanowczo odcina się od innych bodźców, które mogłyby go rozpraszać. Objaw, który często pojawia się już na samym początku ciąży może nam również sugerować, że nie stosujemy najbardziej przemyślanej diety, a sposób, w jaki się odżywiamy, pozostawia naprawdę wiele do życzenia.

Tabletki antykoncepcyjne - kliknij w obrazek, aby przejść do apteki

tabletki antykoncepcyjne

Nie ma jeszcze komentarzy! Śmiało, bądź pierwsza/y! :)


Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.