Jak postępować przy wczesnych objawach ciąży?

Pierwsze objawy ciąży mają to do siebie, że wcale nie stanowią niezbitego dowodu na to, że kobieta znajduje się w odmiennym stanie. Często okazują się fałszywymi alarmami, niekiedy zaś pojawiają się przede wszystkim dlatego, że kobieta (zwłaszcza ta, która jest jeszcze bardzo młoda), nieustannie zastanawia się nad ewentualnością zajścia w ciążę i negatywnymi zmianami, jakie przyniósłby ten fakt.

Pierwsze sygnały wysyłane przez organizm kobiety ciężarnej mogą być interpretowane na wiele sposobów, nawet pojawienie się kilku z nich wymaga więc potwierdzenia. Nie oznacza to jednak wcale, że wskazane jest ich ignorowanie i życie tak, jak gdyby nie miały one miejsca, taka postawa może bowiem pociągnąć za sobą bardzo niekorzystne konsekwencje.

Tabletki antykoncepcyjne - kliknij w obrazek, aby przejść do apteki

tabletki antykoncepcyjne

Pierwszym krokiem, jaki warto podjąć podejrzewając, że jest się w ciąży wydaje się być przede wszystkim rezygnacja z alkoholu i nikotyny. Używki te szkodzą również nam samym, ich wpływ na płód i jego rozwój jest jednak jeszcze bardziej niekorzystny. Wskazane jest również zdecydowanie bardziej intensywne dbanie o siebie, organizm może bowiem potrzebować naszego wsparcia. Teraz musi przecież troszczyć się nie tylko o przyszłą matkę, ale również o dziecko, które ma dopiero przyjść na świat. Może się więc okazać, że będzie on zawodził wówczas, gdy przyjdzie mu bronić tak jedną, jak i drugą osobę przed grypą lub jesiennym przeziębieniem.

Nie można zapominać i o tym, że w czasie ciąży każdy lek może nieść za sobą trudne do przewidzenia skutki uboczne. Szkodliwe dla płodu mogą okazać się nawet te z nich, które przyjmiemy w kilka dni po zapłodnieniu, jeżeli zatem odbieramy pierwsze sygnały świadczące o ciąży, odstawienie niepotrzebnych leków powinno być dla nas odruchem bezwarunkowym. Nie wolno zapominać również o kolosalnym znaczeniu, jakie ma dla kobiety ciężarnej właściwa dieta. Dziś nie przestrzegamy już zasady naszych babek, radzących, aby w czasie ciąży jeść za dwie osoby, nie oznacza to jednak, że na początku dwudziestego pierwszego wieku pomniejszamy znaczenie, jakie ma dobre odżywianie. Organizm w szczególny sposób potrzebuje minerałów i witamin i to najlepiej tych, które są mu podawane w naturalnej postaci, a nie w formie tabletek.

Pages: 1 All
dorota
jak to jest z tymi objawami na początku ciąży miała któraś z was inne objawy?
9 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
gość
Czy objawy mogą się pojawić dopiero po 2 miesiącach od zapłodnienia? Proszę o możliwie szybką odpowiedź .. Czy objawy ukazują się tuż po zapłodnieniu ?
9 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Pages: 1 All
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.